Etapa a șasea din Campionatul Național U18 masculin se încheie pentru clubul nostru cu o calificare de pe prima poziție. Grupa a fost câștigată de echipa noastră cu un singur jucător născut la categoria lui de vârstă (2008). Echipele găsite în grupa aceasta au fost CS Dinamo București, FC Argeș Pitești și Amicii Pitești. Cu o singură înfrângere clubul nostru rămâne pe prima poziție și merge mai departe împreună cu clubul din București.
După o primă repriză ușor detașată (50-39), echipa noastră păstrează două coșuri din spatele semicercului și un tempo lent pentru a accelera a doua jumătate și a ne detașa clar de echipa din Pitești (104-66). Cea de a doua jumătate aduce încă șapte coșuri de trei puncte pentru echipa noastră.
Acum echipa noastră așteaptă rezultatele și următorii adversari. Suntem mândri să vă informăm ca am avut o primă fază relaxată care ne-a oferit posibilități ofensive variate, dar și experiențe care au întărit echipa. Pentru acest meci lotul a fost compus din Baștină L. (6), Niță R., Pirvu T. (4), Ilie A. (4), Marcu A. (3, 1x3p), Andreescu A. (4, 1x3p), Ioan L. (12, 2x3p), Nicolae A. (3), Ivan M. (10), Mihalea T. (27, 4x3p), Mihalea T. (17, 1x3p), Udrea R. (14).
