Încheiem faza a doua a Campionatului Național pe locul al doilea al grupei. Victoria meciului jucat acasă duminică împotriva Clubului Sportiv Amicii Pitești ne aduce un bilanț neutru de 3 victorii și 3 înfrângeri și ne califică la Turneul Semifinal!
Meciul jucat acasă nu doar că ne califică în primele 16 echipe din țară, dar ne și aduce pe tabela de scor 3 jucători născuți 2010. În lotul folosit pentru meciul din 27 aprilie au fost 5 sportivi născuți 2010. Munca depusă de colegii mai mari de vârstă le-a permis să beneficieze de câteva minute pe teren având posibilitatea să crească valoric.
Le mulțumim tuturor celor care ne-au fost alături până acum, acest obiectiv nu ar fi putut fi îndeplinit fără sprijinul vostru sau priceperea întregului colectiv de antrenori!
Pentru meciul disputat duminică au participat: Cojanu D., Argăseală F.(13, 1*3), Goldschmidt E., Cârstea A. (13), Lipioașcă D.(2), Ilie A. (6), Pelin M. (13), Dușescu D. (2), Tănase D.(2), Ene L. (18, 2*3), Mihai D. (9), Ionescu S., pe banca tehnică au fost Rasty Dimitris și Constantin Dan. Le urăm succes în Turneul Semifinal ce va avea loc între 02-04 mai.
